18 Nisan 2024
Anadolu, yüzlerce tarihi mirasa ev sahipliği yapan, büyülü bir coğrafya. Bu coğrafyanın ortasında keşfedilmeyi bekleyen Frig Vadisi, kendine has doğal güzellikleri ve eşsiz yapılarıyla göz dolduruyor.
Tarihte Frig Medeniyeti’nin egemen olduğu bu bölge Ankara, Afyonkarahisar, Eskişehir, Konya, Burdur, Kütahya illerinin arasında yer alıyor. Bu geniş alan, 3 farklı rotaya ayrılarak “Frig Yolu”nu oluşturmuş. Polatlı’daki Gordion Antik Kenti, Afyon Seydiler ve Kütahya’dan başlayan bu 3 yol Eskişehir yakınlarındaki Yazılıkaya Midas Anıtı’nda birleşiyor. Kaya üzerine yapılmış işlemeleriye tanınan bu devasa anıtın ülkemizdeki önemli tarihi miraslardan biri olduğuna şüphe yok.
Frig Vadisi, önemli eserlerin yanı sıra doğal güzelliklere de ev sahipliği yapıyor. Bölgede yürüyüş, trekking, tırmanma, bisiklet ve ATV gibi farklı sporlar rahatlıkla yapılabiliyor. Bu özel rota, tüm dünyadan macera tutkunlarının ilgisini çekiyor.
Anadolu’nun saklı güzelliği Frig Vadisi’ni keşfedeceğiniz benzersiz bir tatil için uçak biletinden konaklamaya, araç kiralamadan havalimanı transferine kadar
Frig Vadisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir