13 Haziran 2024

SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİNE HAYIRLI OLSUN EK PROTOKOL İMZALANDI

Sendikamızın yetkili olduğu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görev yapan 26 bin sosyal hizmet emekçisi adına aylardan beri talep ettiğimiz EK PROTOKOL imzalandı. Ek Protokol 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.
Sendikamız Öz Sağlık-İş’in asgari ücrete gelen zamdan hemen sonra kamuoyu ve tarafların gündemine taşıdığı Ek Protokol talebimiz emsal teşkil etti ve HAK-İŞ ile TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların ek protokol gerektiren tüm işyerleri adına eş zamanlı olarak imzalandı.
Yaklaşık 400 bin işçiyi ilgilendiren Ek Protokollere ilişkin imzalar bugün TÜHİS ile HAK İŞ ve TÜRK İŞ tarafından ayrı ayrı atıldı. Protokollere ilişkin açıklamaların önümüzdeki hafta yapılması kararlaştırıldı.
Sosyal hizmet emekçilerinin faydalanacağı EK Protokol, Sendikamız ile TÜHİS arasında önümüzdeki hafta ayrıca imza altına alınacak.
ASP İŞÇİSİNİN GÜNLÜK YEVMİYESİ 725 TL OLDU
Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Sayın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile yaptığı görüşmeler ve ısrarlı takiplerimiz sonucu imzalanan Ek Protokol ile sosyal hizmet emekçilerinin aylık yevmiyeleri 4 ay geri çekilerek 1 Temmuz itibariyle 725 TL oldu.
Bu manada Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Genel Başkanımız Devlet Sert ve Aile Bakanımız Sayın Derya Yanık arasında son bir haftada 5 ayrı kez gerçekleşen görüşmeler sonucu imza altına alınan Ek Protokol konusunda Bakanımız Sayın Derya Yanık’ın işçiden yana göstermiş olduğu olumlu tavır ile arka arkaya vermiş olduğu müjdeler, sosyal hizmet işçilerimizi son derece mutlu kılmıştır.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık’a ayrıca teşekkür ediyoruz.
Ek Protokol tüm sosyal hizmet işçilerimize hayırlı olsun
Öz Sağlık-İş Sendikası,Ek Protokol,Aile ve Sosyal Hizmetler,SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir