18 Nisan 2024

VADOMA Her ayağında sadece iki parmağı olan Zimbabwe kabilesi

VADOMA: Her ayağında sadece iki parmağı olan Zimbabwe kabilesi.
Çocuklar / torunlar anlamına gelen Bantwana kabilesi olarak da bilinen Vadoma halkı, kuzey Zimbabve’de, çoğunlukla Vale do Vale Nehri Zambezi’deki Urungwe ve Sipolilo ilçelerinde yaşayan bir kabiledir.
Toplumda ayaklarının şeklinden dolayı ayakkabı giyemeyen çok kişi var. Her ayağında sadece iki parmak bulunur. Orta parmakları yoktur ve her iki ucu da çevrilir.
Yürüyebilirler, ancak forma bağlı olarak biraz zorlukla koşmak da onlar için zordur. Ancak bu durum ağaçlara tırmanmalarına yardımcı olur.
VaDoma halkının yaşlıları, uzak atalarının, yıldızlardan gelen ve torunları üretmek için dünyadaki ilk kadınlarla DNA’larını karıştıran kuş benzeri varlıklar olduğunu iddia ediyor.
Kadimler, atalarının Sirius Yıldız Sistemlerinden geldiğini ve ilk olarak güneş sistemimizde Liitolafisi dedikleri bir gezegende koloniler kurduklarını iddia ederler.
VaDoma’nın önemli bir azınlığı, ektrodaktili olarak bilinen, üç orta parmağın olmadığı ve uçtaki ikisinin çevrildiği, böylece kabilenin iki parmaklı kabile veya devekuşu olarak bilindiği bir duruma sahiptir.
Kromozom 7’deki tek bir mutasyondan kaynaklanan otozomal dominant bir hastalıktır.
Etkilenenlerin engelli olmadığı ve kabileye iyi entegre olduğu bildiriliyor. Tırmanmaya yardımcı olsa da, vaDoma’daki küçük bir gen havuzu nedeniyle bu durum hakimdir ve üyelerin grup dışındaki kişilerle evlenmesini yasaklayan kabile yasalarıyla yayılır.
VADOMA, Her ayağında sadece iki parmağı olan Zimbabwe kabilesi,Zimbabwe kabilesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir